Meghalt Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter, az Egyesült Államok modern külpolitikájának meghatározó alakja. 100 évesen, saját otthonában tért örök nyugalomra.
Az Egyesült Államoknak stabil stratégiai megfontolásokkal kellene tárgyalnia Kínával - fogalmazott Li Sang-fu kínai védelmi miniszter, miután Henry Kissinger korábbi amerikai külügyminiszterrel (1973-1977) folytatott magánjellegű megbeszélést a kétoldalú kapcsolatokról Pekingben kedden.
A megkapóan egyenszabású nyugati háborús narratívában az egyik legzavaróbb elütő hang mindvégig Henry Kissingertől, az amerikai stratégiai gondolkodás nagymesterétől származott. A századik életévét betöltő volt külügyminisztert ezért aztán hol szenilisnek, hol lelketlen cinikusnak bélyegezték a külpolitikát mozgalmárságként felfogó vélemény-komisszárok. Olyan életúttal, mint az övé, persze nem valószínű, hogy ez különösebben szíven ütné. Miként legfrissebb írásaiból is kiderül: világlátása egy összefüggő, észszerű teljesség. Aminek részleteivel, vagy akár egészével vitatkozni nyilván lehet, de jellemzően csak racionális érvekkel. Az üres frázisok, erényfitogtató pózolások, „jólgondolkodó” közhelyek ugyanis elpuffognak mellette.
Most már támogatja Ukrajna fegyverekkel való segítését, illetve az ország NATO-hoz való csatlakozását Henry Kissinger, volt amerikai külügyminiszter, aki korábban azt mondta: szerinte Ukrajnának a béke érdekében területeket kellene elengednie. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta: a háború után vissza kell engedni Oroszországot a nemzetközi közösségbe - írja a CNBC.
Herny Kissinger, egykori amerikai külügyminiszter kijelentette, itt az idő a tárgyalásos békére Ukrajnában. Szerinte az Oroszország legyőzéséről és feldarabolásáról szóló álmok csak egy újabb pusztító világháború kockázatát növelnék, és az észak-ázsiai térségben bekövetkező hatalmi vákuum csak nukleáris káoszt szabadítana a világra – írta meg a Reuters.
Az ukrajnai háborúnak biztosan vége lesz, nagyon valószínű, hogy Oroszország ezután is nagyhatalom marad, ezért fontos lenne folytatni a dialógust Vlagyimir Putyin orosz elnökkel az ukrajnai békéről – véli Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter, aki a német Stern magazinnak adott interjút.
Megértését fejezte ki Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter hétfőn, hogy Németországnak nehezére esik megtalálnia vezető helyét Európában az ukrajnai háború nyomán.
Több probléma is felmerült.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Jellemzően 30-60 km/h-s lökésekre számíthatunk.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Fájdalmas fejlemény lehet ez Kijevnek.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?